Tlf. 911 16 989
Få profesjonell rådgivning av våre flinke konsulenterTlf. 911 16 989
Dette er en prisvinnende NRK-veteran som jobbet med fokus på politikk - fortryllende foredrag om hans tid i NRK.
Forespør enkelt om pris og dato4.75 ut av 5 stjerner
"Jeg kan bare si at foredraget var meget godt og ble godt mottatt. Veldig bra både i stil og innhold. Helljesen var gjenkjennelig."
Send oss enkelt en forespørsel. Du får lynraskt svar på for eksempel pris og dato.
Om Geir
Foredrag
Referanser
Book erfaren og engasjert konferansier og debattleder! Geir Helljesen er en av norsk fjernsyns aller mest kjente profiler og forevig forbunnet med valgsendingene hvor han som ekspertkommentator og analytiker har ledet det norske folk gjennom mang et nervepirrende valg.
Geir var redaktør for en bok om valg i Norge, knyttet til stortingsvalget i 2009.
Han har vært ansatt i statskanalen fra 1968 til 2009. I løpet av den perioden jobbet han blant annet som nyhetsanker, men mesteparten av tiden med politisk reportasje, med ansvar for norsk og nordisk politikk. Geir Helljesen er utdannet som cand. filol med fagene statsvitenskap grunnfag, historie mellomfag og engelsk hovedfag.
I tillegg til politisk reportasje, har han hatt et stort ansvar for dekningen av Nobels fredspris siden midt på 1970-tallet. Han har laget en rekke reportasjer og programmer om norsk kultur, i første rekke med billedkunstnere.
Det er ikke bare blant publikum Geir Helljesen er populær. Han ble satt stor pris på som kollega i NRK hvor han var klubbleder i Dagsrevyen i flere perioder, samt medlem av NRKs styre, valgt av de ansatte fra 1990 og fram til 2008.
I 2005 ble han kåret til årets journalist, og i 2008 fikk han Gullrutens hederspris. I 2009 ble han utnevnt til Ridder 1.klasse av Den Kongelige Norske St. Olavs orden.
I tiden etter NRK har Geir drevet med konferanser, seminar- og debattledelse samt holdt en rekke kåserier/foredrag.
Geir Helljesen kan holde foredrag på norsk og engelsk.
Vis foredrag med Geir HelljesenHelljesen var veldig dyktig til å lede konferansen.
Frode Fluge - Rådgiver
Meget god og proff møteleder med gode oppfølgingsspørsmål og meget godt forberedt.
Erik Bo Berg - Rådgiver
"Geir Helljesen gav tilhørerne et interessant og innholdsrikt møte med mange spennende personligheter han har møtt gjennom sine mange år i NRK."
Senterleder Randi-Tone Overskeid
"Meget interessant foredrag som ga et fint innblikk i hans arbeid og bekjentskaper fra sitt arbeid vesentlig i NRK. Foredraget ble svært godt mottatt av våre medlemmer."
Johnny Finstad, Pensjonist
"Helljesen var ein strålande forteljar. Full sal og alle like interesserte og fornøgde."
Anne Marie Smeland, Daglig Leder
Det har gått veldig fint å samarbeide med Geir, og vi hadde en kjempebra kveld med valgvake, alle koste seg og hadde stor glede av Geirs historier og imponerende detaljkunnskap om valg. Tusen takk!
Kari-Anne Hansen Hamre, Prosjektleder
Jeg kan bare si at foredraget var meget godt og ble godt mottatt. Veldig bra både i stil og innhold. Helljesen var gjenkjennelig.
Jostein Vestøl - Styreleder
Helljesen's oppgave hos oss var som konferansier og intervjuer - han utfylte den rollen til terningkast 6. Vi er veldig godt fornøyd.
Odd Arild Laastad - IKT Leder
Send oss enkelt en forespørsel. Du får lynraskt svar på for eksempel pris og dato.