Tlf. 911 16 989

Få profesjonell rådgivning av våre flinke konsulenter
profile-cover-generic-01-blue

Fra hysterisk latter til klump i halsen og tårer i øyekroken

Svein Harald Røine

Svein Harald Røine

Toppleder, performance coach, siviløkonom med spesialisering innen ledelse, salg, markedsføring og kommunikasjon.

Forespør enkelt om pris og dato

4.5 ut av 5 stjerner

«Hans foredrag har stikkord som motivasjon, energi, selvledelse, mot, verdiskapning og ta valg. Røine er forberedt som Stordalen, har formidlingsevnen til Bertrand Larsen og er folkelig og sprudlende som Haukedal. Innholdet er, som alle gode foredrag, enkelt og lettforståelig, og nettopp derfor funker det – det er ingen hjernekirurgi å bli en bedre leder, bli modigere eller være en bedre kollega – man må bare bevisstgjøre det.»

Signe Wirell - Z EVENT Vis alle referanser

Et foredrag med Svein Harald Røine gir deg:

  • Bred erfaring som toppleder, salg- og marketingdirektør.
  • Engasjerende og inspirerende formidler som treffer både kognitivt og emosjonelt.
  • Bruk av pedagogiske teknikker som treffer publikum og sikrer at du sitter igjen med ny kunnskap som kan brukes i hverdagen.
Uforpliktende forespørsel på Svein Harald Røine

Send oss enkelt en forespørsel. Du får lynraskt svar på for eksempel pris og dato.

  • Dette feltet er for valideringsformål og skal stå uendret.
About icon

Om Svein

Lecture icon

Foredrag

Courses icon

Kurs

Video icon

Video

References icon

Referanser

Interviews icon

Artikler

Svein Harald Røine (Mr. Modig) har bred erfaring fra ledelse, både som styreleder, toppleder, salgsdirektør og marketingdirektør. Han er kanskje en av landets mest inspirerende og engasjerende foredragsholdere. Svein Harald er energisk og spiller på hele følelsesregisteret i sine foredrag, fra hysterisk latter til klump i halsen og tårer i øyekroken.

Et foredrag med Svein Harald Røine gir deg:

  • Bred erfaring som toppleder, salg- og marketingdirektør.
  • Engasjerende og inspirerende formidler som treffer både kognitivt og emosjonelt.
  • Bruk av pedagogiske teknikker som treffer publikum og sikrer at du sitter igjen med ny kunnskap som kan brukes i hverdagen.

Svein Harald har bred ledererfaring og er tidligere toppleder. Han har ledet Altia Corporation, den største vinimport grupperingen i Norge. Han har også vært Marketingdirektør i Gilde Norge. I de 7 årene han var Salgsdirektør i Nidar, gikk Nidar forbi Freia og ble største godteri leverandør i Norge. I tillegg mottok Nidar under hans salgsledelse prisen for “Norges beste Dagligvareleverandør” hele to ganger på 3 år. Det hadde ikke skjedd tidligere. Rema 1000 kåret også Nidar til årets leverandør under Svein Haralds salgsledelse. 

Han er utdannet siviløkonom, og har i tillegg utdannet seg innen NLP. Svein Harald har vært rådgiver og mentor for toppledere både i offentlig og privat sektor, samt jobbet med utvikling av medarbeidere, ledere og organisasjoner i mer enn 20 år.

Svein Harald Røine blir ofte omtalt som «Mr. Modig», noe som har sitt utspring i boken hans «Modig – finn ditt hverdagsmot». Boken har fått strålende anmeldelser og er en av de mest lyttede selvutviklingsbøkene gjennom tidene på Storytel, i tillegg til å være den best likte selvutviklingsboken i hele 2017 . Temaet MOT er også en rød tråd i hans foredrag, leder- og kommunikasjonskurs. 

Svein Harald har en unik formidlingsevne. Publikum omtaler ham som et fyrverkeri på scenen. Gjennom visualisering av historier tar han publikums følelser med på en berg- og dalbane. Historiene gjenoppleves og bidrar til inspirasjon og refleksjon, og skaper et nytt stammespråk hos publikum som de tar med seg tilbake i hverdagen. Han garanterer at deltakerne kommer til å gjøre minst én positiv endring i atferd etter hans tankevekkende foredrag. Foredragene er relevante, tydelige og lett relaterbare til egen hverdag.

Svein Harald driver til daglig sitt eget performance coaching firma, hvor han hjelper toppledere, ledergrupper og organisasjoner med å skape en modigere kultur. Han hjelper kundene å bli modigere i sine lederroller, salgsroller, medarbeiderroller eller generelt i livet, slik at de får tatt ut det potensialet som bor i dem. Det gjør han gjennom foredrag, kurs, teamprosesser og coachingprosesser.

Svein Haralds lederutviklingskurs, som han i en årrekke har holdt for store bedrifter og i samarbeid med NHO og Infotjenester, får de beste tilbakemeldingene.

Svein Harald kan også levere andre kurs innenfor samme tematikk som han holder foredrag om. Ta kontakt for mer informasjon om dette.

Vis foredrag med Svein Harald Røine
Svein Harald Røine foredrag

Fra Tussi til Tigergutt - når vi endelig kan møtes igjen

Nå skal vi endelig møtes og le sammen igjen. Nå skal vi bli «kjent» på nytt med kollegaene våre, og inkludere de nye medarbeiderne.

Svein Harald deler på sin unike og engasjerende måte, morsomme historier og eksempler hvor publikum vil kjenne på ukomfort, sårbarhet, latter(krampe) og hverdagsmot.

I tillegg vil dere gjøre dere mange viktige refleksjoner!

  • Hvordan bygge gode relasjoner?
  • Hvordan finne engasjementet?
  • Hvordan takle forskjellige personlighetstyper?
  • Hvordan bli modigere i hverdagen?

Arbeidsglede og positive følelser er to sider av samme sak. Gledesfølelsen skapes av at endorfiner sprer seg i kroppen. Miljøskapere er viktige bidragsytere for å ha et godt miljø på jobben. Foredraget avsluttes med flere teknikker for å skape latter og arbeidsglede.

LATTERGARANTI!

Svein Harald Røine foredrag

FINN ditt hverdagsmot!

  • Visste du at rent biologisk har vi kun 2 frykter som vi er født med.
  • Resten er tillært. Det finnes 3 nivåer på frykt. Disse fryktene holder oss mennesker tilbake fra å gjøre noe vi burde ha gjort, noe vi har lyst til å gjøre og noe som er riktig å gjøre.
  • Alt vi har lært, kan avlæres og takles.
  • Å være modig er menneskets viktigste egenskap, og det kan læres. I dette foredraget lærer du om luksusfrykter, hverdagsmotet og hverdagsvåging.

Du lærer:

  • Å ikke frykte å bli avvist
  • Å ikke frykte å stå opp for deg selv i møter
  • Å ikke frykte å reise deg opp å holde en presentasjon eller tale
  • Å si nei hvis du er et utpreget ja menneske
  • Å ikke frykte konflikter
  • Å håndtere negativt selvsnakk på en effektiv måte
  • Få verktøy for å forstå at du er bra nok

Målgruppe: Bedrifter/kick-off, ledere og medarbeidere, konferanser, studenter, ungdommer og alle som ønsker personlig utvikling, både i jobb- og privat.

Svein Harald Røine foredrag

PSYKOLOGISK TRYGGHET OG DEN FRYKTLØSE ORGANISASJONEN (ORGANISASJONSKULTUR)

  • En modig kultur er ikke nok, psykologisk trygghet er avgjørende for å vokse og mestre fremtidens arbeidsliv! 
  • Når så mye handler om innovasjon, læring og engasjement er det viktig å beholde og dyrke talentfulle medarbeidere – men enda viktigere at de er i stand til å uttrykke sine meninger klart og tydelig. Det krever både mot og psykologisk trygghet.
  • Dette er et foredrag om hvordan du skaper skaper en fryktløs, fremtidsrettet og suksessfull organisasjon!
  • Målgruppe: Ledere og medarbeidere!
Svein Harald Røine foredrag

ROS SKAPER VANER, KRITIKK SKAPER VEKST! (ORGANISASJONSKULTUR)

  • ROSING er din og organisasjonens superkraft – hvis dere er modige nok til å bruke den. KRITIKK er din vekstrakett, men kan være ødeleggende. 
  • Visste du at Norge er i bunnsjiktet i verden når det kommer til å gi ros og anerkjennelse? Hvorfor roser man ikke? Hvorfor er det viktig å rose? Hvordan skal man gi ros som er effektiv? Hva er konsekvensene for enkeltindivid og organisasjonen hvis det ikke roses? For mange krever det mye mot å begynne å rose. Lær DOMINOROS og Ett minutts ros – de aller mest effektive metodene for å skape en anerkjennelseskultur. 
  • Har du lært at du skal gi ros før du kommer med kritikk? Det er rett og slett helt ødeleggende. Lær hvorfor kritikk er så viktig for vekst. Lær hvordan du gir kritikk. Lær hvordan tar imot kritikk.
  • Målgruppe: Privat og offentlig sektor. Ledere og medarbeidere. Studenter.
Svein Harald Røine foredrag

MODIG LEDELSE – FRA SJEF TIL LEDER!

  • Gå fra å være en jaget sjef til å bli en leder som medarbeiderne følger!
  • Det største problemet med å være leder, er at du ikke vet om du har følgere, eller blir jaget! sa Claire Murrey. 
  • Hva skal du gjøre for å være en tidsriktig leder som klarer å lede medarbeiderne og organisasjonen eller avdelingen inn i en usikker fremtid på en trygg og forutsigbar måte. Må du endre deg? I så fall, hvordan må du endre deg? Hva er de viktigste byggeklossene i lederskapet ditt?
  • I dette foredraget lærer du hva som skal til for å bli en trygg og modig leder.
  • En visjon ut gjennomføring er en dagdrøm. Gjennomføring uten en visjon er et mareritt. – Japansk ordtak
Svein Harald Røine foredrag

RESILIENT LEDELSE – LEDELSE I DEN DIGITALE TIDSALDER! (LEDELSE)

  • Hvordan skal ledere forholde seg til medarbeidere som har fått smaken på hjemmekontor? Hvordan skal ledere forholde seg til individualisering av medarbeidere? Tilpasning av medarbeideres behov? Utrygghet som følge av pandemien? Hvordan kan organisasjoner snu dette til en fordel? 
  • Svaret er RESILIENT LEDELSE!
  • Nå er det ledere som viser retning, skaper mening og viser empati som vil skape en resilient organisasjonskultur og klare å løfte organisasjonen etter pandemien.
  • I tillegg er den digitale tidsalderen over oss. Endringer skjer i et eksponentielt tempo. Teknologi er på alles lepper. Disrupsjon, AI, digital transformasjon, Uber, Airbnb, Tesla, Vipps er bare noen av buzzwordene som diskuteres daglig.
  • Hvordan påvirker dette ledelse?
  • Endrer ledelsesfaget seg som følge av denne nye digitale æraen?
  • I så fall hvordan?
  • Hva skal lederne i så fall gjøre rent praktisk for å møte denne nye tidsalderen?
  • I dette foredraget får du svar på disse spørsmålene og konkrete tiltak for å sikre at ledergruppen og lederne håndterer ledelse i det digitale skiftet.
  • Målgruppe: Ledere i privat og offentlig sektor, lederkonferanser, tech-konferanser.
Svein Harald Røine foredrag

UNNGÅ KATASTROFALT DÅRLIGE MØTER (MØTELEDELSE)

  • Hvis du med ett ord måtte identifisere årsaken til at organisasjoner ikke har oppnådd, og aldri vil oppnå, sitt fulle potensiale, ville dette ordet være ordet “møter”. Møter er uunnværlige når du ikke har ambisjoner om å oppnå noe. For å få gjort noe bør et møte bestå av ikke mer enn tre personer, hvorav to er fraværende.
  • Kjenner du deg igjen? Dessverre er det svært mange møter som er helt bortkastet. Du skjønner ikke hensikten med møtet, du skjønner ikke hvorfor du er der, møtet er et kaos, det tas ingen beslutninger og alle sitter og tenker på sitt. 
  • Tenk om du kunne lede møter slik at ingen ønsker å gå glipp av dem? Modige ledere tør å sette krav til møtedeltakerne. I dette foredraget får du oppskriften på å gjennomføre møter som ingen vil gå glipp av, hvor alle er forberedt, diskusjoner skaper verdi, alle blir hørt, det tas beslutninger, man slutter i tide og møtedeltakerne setter i gang med implementering med en gang etter møtet!
  • For godt til å være sant? Neida, men du må lære hvordan!
  • Målgruppe: Ledere, Prosjektledere, Møteledere, ja alle som skal lede et møte, men også hvis du deltar på møter kan det være lærerikt!
Svein Harald Røine

HVIS DU ØNSKER DEG EN “KOS MED MISNØYE” KULTUR – FORSØK Å GJØRE ENDRINGER!

  • “Det er ikke nødvendig å endre seg – å overleve er jo ikke et must!
  • Et slitt uttrykk sier: “Alle ønsker endringer, men ingen vil endre seg”. Det er nok dessverre alt for mye sant i det. 
  • Nå skjer det så mange endringer i verden som gjør at organisasjoner og vi som medarbeidere MÅ endre oss enten vi vil eller ikke. Hvis ikke vil vi bli overflødige eller organisasjonene bli utkonkurrert. Likevel er det vondt å endre seg. Endringer skaper frykt.
  • I dette foredraget tar vi for oss hvordan man kan skape en MODIG ENDRINGSKULTUR.
  • Vi vil snakke om hvordan man skal mestre digitalisering, organisasjonsendringer og endringer generelt. Hvorfor frykter medarbeiderne endringer, og hvordan kan ledelsen og de ansatte skape et positivt endringsklima? Hvordan få medarbeiderne engasjert i endringsprosesser?
  • Hvordan fungerer gulrot og pisk for å skape endringer? 
  • “When you can’t make them see the light, make them feel the heat” -Ronald Reagan
  • Målgruppe: Ledere og medarbeidere!
Svein Harald Røine foredrag

MODIGE SELGERE – FRA BEHOV TIL LYST– TRADISJONELT SALGSARBEID ER IKKE LENGER DET DET VAR (SALG)

  • Lær hvorfor å dekke et behov ikke lenger er tilstrekkelig, og hva du kan gjøre for å skape helt unike kundeopplevelser. Stikkord er Rosing, Kjærlighet, Vertskap, Lyst og Kompliment!
  • Målgruppe: Salgsorganisasjoner og alle som driver med kundearbeid. Leder og medarbeidere.
Svein Harald Røine kurs

Kurs

  • Svein Harald kan også levere andre kurs innenfor samme tematikk som han holder foredrag om. Ta kontakt for mer informasjon om dette.
Svein Harald Røine - Arbeiderens viktigste egenskap

Svein Harald Røine - Arbeiderens viktigste egenskap

Vis foredrag med Svein Harald Røine

Referanser

Har hørt mange foredragsholdere opp gjennom årene, men dette var noe spesielt – og noe av det beste – ever! I mitt hode var ALT interessant! To timer med lærerik latter. Skulle gjerne hatt mer av alt, egentlig, kunne ha tatt to timer til. Glatt! Svein Harald Røine skapte gjennom sin historiefortelling en atmosfære av lett, ledig og lærerik latter - gjennom hele foredraget. Han anbefales på det varmeste både for ledere som vil lære mer om de viktigste virkemidlene for å få god stemning og samtidig høyt ytelsesnivå på arbeidsplassen – og for arbeidstakere som vil trives og kjenne på godfølelsen av at det de leverer betyr noe for bedriften! Terningkast 6.

Steinulf Henriksen, Sjefredaktør/adm dir

Folkebladet

Veldig bra energi og masse begeistring.

Christine Lundberg Larsen - Leder, Kundesenter Fredrikstad

Gjensidige Forsikring

"Foredraget var inspirerende og underholdende. Mer rettet mot ledelsesnivå, selv om temaet var hverdagsmot. Lett underholdning krydret med gode poenger og noen tankevekkere."

Terje Søgård, HTV

Utdanningsforbundet

«Svein Harald er modig – han ble vår livredder da han på ekstremt kort varsel steppet inn på Lederkonferansen FRONT 2015. Fra første sekund bergtok han konferansens 400 deltakere, som har ledende stillinger i det norske arbeidslivet, og ble et av de absolutte høydepunkter. Svein Harald er et eventyr av en mann – han byr på seg selv og er full av liv, humor og energi. Historiene han forteller treffer og er sjeldent relevante i hverdagslivet til hver og en av oss. Vi sørger nå for å knytte han så nær som mulig til vår organisasjon for at våre medlemmer, som er ledere i private og offentlige virksomheter, skal få se og høre mye mer til han i årene som kommer!»

Sverre Simen Hov, Kommunikasjonsleder

Lederne

Dette kurset anbefales på det sterkeste. Svein Harald er engasjerende, motiverende og gir av seg selv. Temaene er svært relevant for de som ønsker å utvikle sine lederferdigheter.

Jim Thorsen

Oslo universitetssykehus

"Morsomt, klokt og engasjerende."

Seniorrådgiver Cilje Alexandersen

Stortingets administrasjon

«Svein Harald holdt et sterkt foredrag på allmøte i Voice Norge, basert på hans konsept Modig. Innlegget begeistret forsamlingen, fikk folk engasjert, og ikke minst fikk den enkelte til å reflektere over hva hverdagsmot egentlig innebærer. Svein Harald evner på en unik måte å kombinere kommersiell forståelse, faglig innsikt og egne erfaringer, slik at lytteren rives med og det underliggende budskapet tydelig kommer frem. Responsen underveis, og ikke minst i etterkant, var overstrømmende positiv. Jeg vil sterkt anbefale Svein Harald for alle som ønsker en engasjerende og motiverende foredragsholder, med et sterkt og viktig underliggende budskap.»

Johnny Ottesen, Konsernsjef

VOICE NORGE

«Svein Harald har den unike evnen til å virkelig få med seg alle i publikum, om det er 40 eller 400 i salen. Hans foredrag har stikkord som motivasjon, energi, selvledelse, mot, verdiskapning og ta valg. Røine er forberedt som Stordalen, har formidlingsevnen til Bertrand Larsen og er folkelig og sprudlende som Haukedal. Innholdet er, som alle gode foredrag, enkelt og lettforståelig, og nettopp derfor funker det – det er ingen hjernekirurgi å bli en bedre leder, bli modigere eller være en bedre kollega – man må bare bevisstgjøre det.»

Signe Wirell

Z EVENT

«Det er ikke ofte du finner en foredragsholder som gjennom ett foredrag treffer samtlige preferanser i publikum. Gjennom temaer, ny kunnskap og eksempler ved bruk av en sterk formidlingsevne skapte Svein Harald refleksjoner hos samtlige blant deltagerne våre i Future Leaders. For unge fremstår han også som et eksempel til etterfølgelse når det kommer til det å være modig ved å være seg selv, og bruke sine egenskaper til å skape resultater. Nøyaktig som han gjør med sine foredrag.»

Glenn Andre Richard

Future Leaders

«Dette var et utrolig godt og inspirerende foredrag. Fikk frem både hysterisk latter og tårer, samt en god porsjon medmenneskelig forståelse. Han gav oss noen gode verktøy for hverdagene videre.»

Gunn Holm Sørensen

Helse Nord IKT

«Jeg har hatt gleden av å oppleve Svein Harald Røine ved flere anledninger som foredragsholder. Hans evne til å begeistre og fange tilhøreren i sin fortelling om mot og lederskap, både i arbeidssituasjon og privat, er imponerende. Der noen foredragsholdere kan bli for teoretiske og kjedelige er Svein Harald det motsatte. Han evner å formidle et underliggende budskap og læring om temaet ispedd underholdning, energi og eksempler fra hverdagen. Som leder for et større kjøpesenter har jeg også engasjert Svein Harald til å skreddersy et kursopplegg for butikkledere. Kursopplegget baserte seg på Svein Haralds metodikk «fra sjef til leder» og var en serie workshops og målrettede oppgaver blant utvalgte butikkledere. Kurset bevisstgjorde butikklederne på sin rolle som salgsleder i butikk og skapte synlige resultater for de som deltok.»

Pål Egeland

FOLKSOM AS

«Vi i Silva Consult hadde i år fått det spennende oppdraget å arrangere den årlige Vest-Telemark Konferansen. En årlig møteplass, for politikere og kommuneadministrasjon, næringsliv, skoler, organisasjoner, forvaltning og andre samfunnsengasjerte i Telemark. I år var det næringspolitikk på agendaen; hvordan utnytte mulighetene som nasjonal transportplan gir Telemark. Vi vet dette er et tungt, men viktig tema. Svein Harald har jeg hatt meget god erfaring med fra tiden hans som toppleder i Orkla. Han var virkelig en inspirerende leder! Siden vi trengte et skråblikk på vårt tema i kombinasjon med å få inspirasjon og vilje til å tørre å se nye muligheter fant vi absolutt rett mann. Etter en 10 timers lang dag klarte Svein Harald å gi dagen er topp avslutning. Vi gikk til middag litt modigere enn da vi kom, og absolutt veldig klare til å brette opp skjorteermene for Telemark.»

Kristin Vedum

Vest-Telemark Konferansen/Silva Consult

"Svein Harald ga oss en forrykende forestilling. For en energi! Dette var spot on. Svein Harald er åpen og byr på selv. Han har stor kunnskap om ledelse, og har en utrolig god formidlingsevne. Anbefales på det varmeste!"

Unni Bøkestad, Direktør Fag og Marked

NITO

«Svein Harald holdt et fantastisk foredrag på vårt arrangement. Vi fikk mange flotte tilbakemeldinger om humor, alvor og dybden i det som ble sagt når Svein Harald byr på seg selv. Det var inspirerende og lærerikt.»

Kristin Paulgaard

Akershus reiselivsråd / Visit Asker og Bærum

- «Eksepsjonell formidlingsevne! Svein Harald Røine bruker humor og personlige historier til å gripe publikum. Det er noen foredragsholdere som jobber med dette fordi de er kjendiser, også er det noen foredragsholdere som jobber med dette fordi de er jævla gode til det. Svein Harald er en av de som er jævla gode. Helt klart topp 5 lista i Norge, jeg kommer på neste foredrag.»

Finn Magnus Holden

Høyskolen Kristiania / Loftet / Linjeforeningen KIF

- «Svein Harald holdt sitt foredrag om å være Modig til studenter ved Høyskolen Kristiania i anledning lansering av Loftet Studentinkubator og KIF Connect. Som tilskuer så jeg en eksepsjonell evne til å formidle på en gripende og engasjerende måte, og tilbakemeldingene fra eventet har vært strålende fra publikum! KIF Connect er et eventkonsept som hovedsakelig er for studenter som studerer Kreativitet, Innovasjon og Forretningsutvikling med Høyskolen Kristiania, og den røde tråden gjennom dette er å motivere den entreprenørielle tankegangen. Det å være modig nok til å tørre å stikke seg ut, det å være modig nok til å satse på seg selv. Svein Harald traff her midt i blinken og ga virkelig gründerspiriten i salen en gigantisk boost!»

Nanny Thorvaldsen

Høyskolen Kristiania / Loftet / Linjeforeningen KIF

"Røine gjorde jobben sin på en meget god måte - vekslingen mellom alvor/ poeng og skjemt taklet han på beste måte. Gjorde totalpakken bedre og poengene tydeligere! Vi er meget fornøyd!"

Ivar Karlsen, NAV-leder

NAV Bodø

"Godt samkjørt med samlingens innhold etter samtaler i forkant. Fletter fint sammen den røde tråden i programmet med humor, gode historier, treffende refleksjoner og høy energi."

Øyvind Moen, Adm Dir

Veidekke Eiendom

"Svært bra foredrag. Svært gode tilbakemeldinger fra deltagerne på konferansen."

Gunda Hamland, Avd. dir

NAV Arbeidslivssenter Troms/IA-rådet i Troms

"Foredraget var helt fantastisk. Vi var gutter og jenter i alder 20-45. Ledersamling var for alle ledere og nestledere i vår organisasjon Ladies Circle Norge og Round Table Norge Svein Harald rørte og engasjerte oss alle. Vi fikk masse energi etterpå. Er helt sikker på at dette vil bli snakket om lenge. Knallbra."

Kristen Lauvrak, Butikksjef

Jarle AS, VIC Sørlandssenteret

Ga mye av seg selv og sine erfaringer. God kombo av seriøsitet og humor.

Pål N. Arnesen, Leder

YS Stat

"Strålende morsomt med en snert av alvor."

Beate Marie Moksnes, HR Direktør

Sykehusapotekene i Midt-Norge HF

Svein Harald Røine er en inspirerende motivator som ga oss ett flott innlegg om det å være modig. Han satte tankene i sving ved å forklare på en enkel måte hva som hindrer oss i å gjøre det vi egentlig har lyst til i mange situasjoner.

Vibeke Sundene, CEO

senZie AS

Du er blant de aller beste foredragsholder/kursleder jeg har fått anledning til å lytte til. Du inspirerer enormt med måten du formidler budskap på. Jeg er full av inspirasjon og motivasjon og har bestemt meg for å lage ny visjon og en SMART plan for videre utvikling av selskapet jeg representerer, for alle mine kollegaer, og selvsagt for min egen utvikling. Tusen takk for en nyttig, lærerik og inspirerende helg i Berlin. Jeg lover også å bli enda modigere.

Sven Erik Kalleberg, Daglig leder for BNS Depot og Verksted AS

BNS Depot og Verksted AS

Takk for et fantastisk motiverende foredrag på frokostmøte til Frisk Asker i dag.

Per Egil Odden

HG Media

Ledergruppen i Vinhuset har hatt gleden av å delta på tre ledersamlinger â tre dager med Svein Harald, og det har satt spor. Han deler med innlevelse, humor, personlige historier og byr på seg selv. Vi har lært oss selv å kjenne og Svein Harald skapte et trygghet i oss slik at vi ble modige og sårbare og endte opp som tryggere, mer engasjerte og sammensveiset som ledergruppe. Svein Harald har stor innsikt og erfaring i menneskelige reaksjonsmønstre og vet å bryte det ned i enkle oppskrifter for hvordan en takler både egne og andres utfordringer. Svein Harald får meg til å stadig ønsker å utvikle meg videre, og ser aldri ut til å gå tom for gullkorn. Han har også lang erfaring innen ledelse og vet hva som må på agendaen for å ta en bedrift til neste steg. Terningkast 6!

Lene Birkeland, HR/Økonomisjef

Vinhuset AS

Svein Harald leverer med glans. Hans foredrag, om det å være modig, er tankevekkende, engasjerende og salen oser av god stemning. Han har publikum i sin hule hånd gjennom hele foredraget. Et foredrag som kan gi grobunn for refleksjon rundt mange av livets fasetter.

Kristin Moen Borgås, Prosjektleder

Næringslivets skole

Oslo International School commissioned a two-day leadership/managent course for its extended management team, consisting of both experienced leaders and team leaders net to their leadership role. The course was provided in English by Svein Harald Røine. As Head of School, and responsible for commissioning the training I am highly satsisfied with the outcome. Svein Harald Røine has an honest, courageous approach to his audience and is immensely inspiring, as well as trustworthy as his experience is both first hand an professional. His course is practical and all our leaders, experienced and inexperienced, were provided with leadership and communication tools and techniques, which we can easily adapt to our own working environment. These take-away elements are significant to my strong recommendation of Røine's course. To provide a broader feedback and reference for Røine, I have asked for comments from participants, quoted below: "Great practical leadership skills that can be directly implemented at work on a daily basis. My meetings are much more structured now! Your course gave our leadership team a common ground to discuss and improve our skills as leaders. (Deputy Principal Lower Secondary)" "I found Svein Harald's presentation very inspirational. I liked that he shared personal anecdotes of both his own successes and failures as a leader, so as to encourage us to find solutions to problems that can at first appear overwhelming. I learned how to recognise different personality types within my team, and how best to communicate with them so as to make the most of the skills that they bring to team projects. I also found his practical tips, such as introducing an action log/decision log very helpful" (Primary Team Leader) "The training we received from Svein Harald Røine was very good and I found it both engaging and useful for my current job and on my journey as a new leader" (Pre-School Leader) "My personal take away was being able to see people for who they are and being able to reach them and lead them, sort of a "no man left behind" philosophy. I found the DISC model to be a useful tool for this. It was also interesting to see myself on the scale, being an introvert who is task oriented with a strong desire to lead. I also really resonated with the praise and TA-DA moments. I think we could all use a little more praise in our lives. Lastly, I really appreaciated Svein Harald's reality check with the three questions relating to how big is this problem on a world scale. I thought that was an important message and important to remember. "(Primary Team Leader) "A very good portrait of the different types of people we will have to collaborate with in any workplace and some useful strategies to use them (and with ourselves) if we are to have productive interpersonal relationships with them!" (Secondary Team Leader) "The best leadership training I have ever done in my thirty years in education" (Secondary Principal) Oslo International School strongly recommends Svein Harald Røine as a leadership mentor, coach and motivational speaker.

Janecke Aarnæs, Head of School

Oslo International School

Svein Harald Røine gjestet Råde kommune under Parkvestivalen 2022 og holdt to like inspirasjonsforedrag for de ansatte i kommunen. Foredraget var en humoristisk reise der Røine trakk paralleller mellom situasjoner i eget liv og personlighetstyper man møter i livet og på arbeidsplassen. De ansatte ble engasjert med forskjellige aktiviteter og ble utfordret på å stekke seg litt ut av komfortsonen i morsomme dialoger med kollegaene. Foredraget var svært vellykket som humoristisk teambuilding for de deltakende ansatte. Røine anbefales for de som ønsker et uhøytidelig, humorsitisk foredrag med en foredragsholder som byr på seg selv med svært høy energi og innlevelse

Hans Moan

Råde kommune

Tusen takk for fantastisk inspirerende, morsomt og tankevekkende foredrag! Det er alltid en fornøyelse å høre deg, og jeg gleder meg allerede til neste mulighet byr seg! Du har en unik evne til å connecte med de som sitter i salen, og tiden bare flyr av sted mens man koser seg! Jeg vil ikke nøle ett sekund med å anbefale deg videre! Igjen, tusen takk

Anette Light, Rådgiver

Lederne Østfold

Jeg vil bare si at 2 timer med deg er alt for lite . Vi opplevde så mye energi, så gode refleksjoner og så mye humor. Hvordan du med personlige historier klarer å få oss til å kjenne oss igjen og til å kjenne på både gode og litt flaue følelser gjør at denne opplevelsen sitter i kroppen lenge etterpå. Jeg tar med meg dette inn i en ny arbeidsuke og vil ta dette videre i team-møte i dag. Jeg anbefaler alle som har mulighet til å bruke et par timer sammen med deg. Det å bli minnet på hva som betyr noe og hvordan sårbarheten i oss alle kan bidra til personlig vekst og utvikling er for meg det viktigste vi kan gjøre sammen.

Laila Nortvedt

Aider

Ca. 80 deltakere på årets reiselivskonferanse fikk oppleve Svein Haralds foredrag om salg (hvordan selge flyfoto til en blind mann). På forhånd var forventningene store og Svein Harald innfridde til det fulle. Foredraget var morsomt, Svein Harald var morsom, men samtidig var det alltid en seriøsitet i bunnen som gjorde at deltakerne også satt igjen med kunnskap om salg. Godt gjort!

Gunn Johansen - Regionsansvarlig

Helgeland Reiseliv
09.03.2017

Å være modig er menneskets viktigste egenskap

Hva er hovedbudskapet i dine foredrag?
Jeg blir ofte kalt Mr. Modig, og mitt hovedbudskap er at å være modig er menneskenes viktigste egenskap! Det er motet som skaper fremskritt for menneskeheten og for hvert enkelt individ; i jobb, privat, i endringsprosesser og når man har personlige kriser. Mot er en forutsetning for personlig utvikling og for gode personlige relasjoner. Mot er også lederens viktigste kompetanse.
Mot muliggjør alt, og må til for å takle både motstand og motgang.

Hva skiller ditt foredrag fra andre om samme tema?
Jeg bruker ikke Powerpoint! Jeg forteller ikke, jeg visualiserer. Jeg gjenforteller ikke, jeg gjenopplever. Storytelling er mitt viktigste virkemiddel for å nå publikums hjerter. De blir tatt med på en følelsesmessig berg- og dalbane. Det er som et tivoli fylt av skrekkblandet fryd!

Hva ønsker du at publikum skal sitte igjen med etter å ha hørt et foredrag av deg?
Det viktigste er hva kunden vil at publikum skal sitte igjen med. Når jeg har tilpasset foredragene til kundens behov, ønsker jeg at publikum skal tenke: «Det var fantastisk!» Deretter: «Det har jeg ikke tenkt over før.» Til slutt skal de tenke: «Det vil jeg teste når jeg kommer på jobb eller hjem privat.»

Hvem henvender foredraget seg til?
Foredragene tilpasses de som sitter i salen, enten det er Jørgen Hattemaker eller Kong Salomon, medarbeidere eller ledere, gammel som ung.  Jeg er der for dem, ikke omvendt.

Kan du beskrive deg selv som foredragsholder med tre ord?
Forførende, levende og sårbar!

Hva får du personlig ut av å være foredragsholder?
Det er en gave å kunne se øynene til publikum stråle, se deres engasjement, se dem kose seg og underholdes, se at de reflekterer, undres og inspireres til å gå utenfor sin egen stagnasjonssone. Det aller beste er å høre i etterkant at temaet, historiene og figurene mine har blitt en snakkis internt og bidratt til en positiv endring.

Hva inspirerer og/eller motiverer deg?
Det å berøre mennesker mentalt og emosjonelt, slik at de blir inspirert til å trosse frykten, være modige og å forfølge sine mål, drømmer, takle utfordringer, bygge relasjoner osv. Mii mål er å gjøre verdens befolkning modigere i hverdagen.

Hvordan forbereder du deg til et foredrag?
Jeg lærer så mye jeg kan om hver kunde gjennom intervjuer. Jo mer jeg kan om kunden og om publikum, jo bedre dialog får vi gjennom et foredrag. I tillegg øver jeg masse.

Hva er bakgrunnen for at du holder foredrag om å være modig?
I forkant av at jeg skrev boken «Modig- finn ditt hverdagsmot», ble jeg satt på mange prøver som skulle mane fram ettertanke og refleksjon. Etterhvert forstod jeg det at den røde tråden i alt jeg gjorde dreide seg om frykt, og om det å være modig. Dette fascinerte meg så mye, at jeg forsøkte å lære mest mulig om temaet – og kjernen av dette føler jeg er verdt å formidle videre til folk. Alle kjenner på frykt, men de fleste klarer ikke helt å forstå frykten, dens rolle, og hvordan man kan bekjempe den eller spille med den.

Kan du kort si noe om hva man kan gjøre for å bli mer modig i jobb og privat?
Ja, lei meg inn til foredrag eller kurs, så skal jeg dele alle hemmelighetene mine. Er du derimot utålmodig og ikke har tid til å vente, vil jeg først og fremst si at man må lære seg selv å kjenne; hvem man er, hva man står for, sine sterke og svake sider og ikke minst sine verdier. Når du vet hva du står for, da er det mye lettere å takle motgang, og motstand som skaper frykt og begrenser deg som menneske.

Vis foredrag med Svein Harald Røine
Uforpliktende forespørsel på Svein Harald Røine

Send oss enkelt en forespørsel. Du får lynraskt svar på for eksempel pris og dato.

  • Dette feltet er for valideringsformål og skal stå uendret.

Eller ring til oss på

Tlf: 911 16 989
Svein Harald Røine
Svein Harald Røine

4.5 ut av 5 stjerner

«Hans foredrag har stikkord som motivasjon, energi, selvledelse, mot, verdiskapning og ta valg. Røine er forberedt som Stordalen, har formidlingsevnen til Bertrand Larsen og er folkelig og sprudlende som Haukedal. Innholdet er, som alle gode foredrag, enkelt og lettforståelig, og nettopp derfor funker det – det er ingen hjernekirurgi å bli en bedre leder, bli modigere eller være en bedre kollega – man må bare bevisstgjøre det.»

Signe Wirell - Z EVENT Vis alle referanser

Foredragsemner med Svein Harald Røine