Prestasjon starter med kultur og fokus
Anja Hammerseng-Edin holder foredrag om prestasjon, kulturbygging og mental styrke – og om hva som faktisk kreves for å levere på et høyt nivå over tid. Med erfaring fra toppidrettens ytterste nivå vet hun at prestasjon sjelden handler om enkeltindivider alene, men om kultur, samspill og evnen til å holde fokus når det virkelig gjelder.
I foredragene utfordrer hun både ledere, team og enkeltpersoner til å se på egne vaner, holdninger og standarder. Hvordan møter vi motgang? Hvordan jobber vi sammen når presset øker? Og hvordan skaper vi et miljø der mennesker både trives og leverer?
Fra toppidrett til arbeidslivets virkelighet
Anja Hammerseng-Edin er først og fremst kjent som en av Norges beste håndballspillere gjennom tidene. Etter en lang og krevende karriere i toppidretten har hun de senere årene utviklet programmer og teknikker innen mental trening, fokus og prestasjon – tilpasset arbeidslivets og hverdagslivets realiteter.
Hun har tatt med seg erfaringene fra prestasjonsmiljøer der små detaljer avgjør, og oversatt dem til konkrete verktøy for mennesker som ønsker å prestere bedre i jobbsammenheng. Det handler ikke om å presse mer ut av seg selv, men om å bruke energien riktig, stå stødig i krevende situasjoner og jobbe mer bevisst med både seg selv og laget rundt seg.
«Hva hvis det er mulig, da?»
Anjas livsmotto – «Hva hvis det er mulig, da?» – går som en rød tråd gjennom foredragene. Det er et enkelt spørsmål, men med stor kraft. Det flytter fokus fra begrensninger til handlingsrom, og åpner for utvikling der man tidligere har sett stoppunkter.
I foredragene viser Anja hvordan tankesett, fokus og indre dialog påvirker både prestasjon og samarbeid. Hun gir deltakerne innsikt i hvordan man kan jobbe mer konstruktivt med egne tanker og reaksjoner – både i pressede situasjoner og i hverdagen.
Mental trening som kan brukes i praksis
Når du booker et foredrag med Anja Hammerseng-Edin, får du tilgang til teknikker og verktøy som er enkle å ta i bruk før, under og etter en prestasjon. Alt hun formidler er basert på oppdatert forskning innen mental trening og prestasjonspsykologi, men presentert på en jordnær og forståelig måte.
Foredragene er levende, ærlige og engasjerende, og treffer publikum både emosjonelt og praktisk. Mange opplever at Anja skaper et rom for refleksjon, samtidig som hun gir tydelige grep for hvordan man kan jobbe videre – enten målet er bedre prestasjon, sterkere kultur eller mer arbeidsglede.
For ledere, team og organisasjoner
Anjas foredrag passer for organisasjoner som ønsker å styrke kultur, samspill og prestasjon. Enten målgruppen er ledere, medarbeidere eller hele virksomheter, tilpasses innholdet situasjonen de står i akkurat nå.
Hun er kjent for grundige forberedelser og genuin interesse for oppdraget, noe som gjør at foredragene oppleves relevante, treffsikre og virkningsfulle. Resultatet er foredrag som inspirerer til handling – og som gir deltakerne noe å jobbe videre med, lenge etter at scenelyset er slukket.
Anja Hammerseng-Edin holder foredrag primært på norsk, men kan også levere på engelsk.