Sigurd Granmark, har siden han sluttet som leder av Adidas-gruppen, kartlagt over 700 organisasjoner i privat og offentlig sektor. Få, om noen, har en bedre oversikt over hva som skaper engasjerte medarbeidere og en god bedriftskultur. Eller KulTur, som han kaller det. KulTur er også tittelen på boken han har skrevet om det å være medarbeider i næringslivet i Norge.
Alle Sigurd Granmark foredrag har til felles at de setter mennesket i fokus. Hvilket ansvar har du selv for at du skal trives og lykkes i din jobb? Hva er ditt ansvar for at dine kollegaer skal gjøre det samme? Hvordan tar du dette ansvaret og hva slags KulTur kan vi skape hvis medarbeiderne i fellesskapet tar dette ansvaret?
KulTuren (arbeidsmiljøet og medarbeiderskapet) sitter ikke ”veggene”, men i menneskene. Kan vi skape en arbeidsplass hvor folk har det bedre når de går enn da de kom? Hvor vi møtes for å gjøre hverandre bedre og ikke for å imponere? Hvor samspillet mellom ledelsen og medarbeiderne sørger for en PrestasjonsKulTur? Prestasjonkultur er noe de fleste ønsker seg, men de færreste klarer å beskrive hva er eller hvordan man skaper den. Sigurd Granmark har både definisjonen og modellen for å lykkes med dette.
Granmark har en egen tilnærming til begrepet motivasjon. Han ser det mer som en konsekvens, enn en forutsetning. Medarbeidere som får og tar ansvar, utfører og utvikler jobben sin, som vet sitt eget og organsiasjonens mål og som har ledere som går på jobb for å legge til rette for dette, er motiverte.
Sigurd Granmark sine foredrag er en miks av hva du som kunde har som mål med samlingen, Sigurd sin erfaring fra å lede og kartlegge 700 organisasjoner, boken KulTur og podcasten All In med Sigurd Granmark. Sigurd kan også levere kurs innenfor samme tematikk som han holder foredrag om. Ta kontakt for mer informasjon om dette.
Sigurd Granmark holder foredrag på norsk og engelsk.